Aktualności
Jak można wykorzystać wodę deszczową?
Zbieranie wody deszczowej staje się coraz popularniejsze, jest to bowiem doskonały sposób na oszczędności. Wiele osób zastanawia się jednak, jak dokładnie można wykorzystać taką wodę. Oto praktyczne wskazówki w tym zakresie.
Deklaracja producenta oczyszczalni - o czym nam mówi?
Przydomowe oczyszczalnie ścieków z roku na rok cieszą się coraz większą popularnością. Jest to spowodowane zarówno znaczną opłacalnością takiej inwestycji, jak i większą świadomością społeczeństwa w kwestii ekologii – takie instalacje są rozwiązaniem bardzo sprzyjającym trosce o środowisko naturalne.
Zmiana położenia oczyszczalni przydomowej. Przesunięcie krok po kroku
Przydomowe oczyszczalnie ścieków to wygodne, a w niektórych przypadkach konieczne rozwiązanie, czyniące proces odprowadzania nieczystości równie prostym i przyjemnym, co w przypadku podłączenia się do sieci kanalizacyjnej.
Ekologiczne czyli? Jak oczyszczalnie wpływają na środowisko
Nie każdą nieruchomość można podłączyć do sieci kanalizacyjnej. W niektórych miejscach może okazać się to niemożliwe, a powody takiego stanu rzeczy mogą być bardzo różne – od niewystarczająco skoncentrowanej zabudowy, po problemy natury prawnej.
Jak zamontować zbiornik bezodpływowy na szambo?
Zbiorniki bezodpływowe na szambo to jeden z najprostszych i najskuteczniejszych sposobów na pozbycie się problemów ze ściekami. Można go zastosować praktycznie przy każdym budynku, który nie posiada podłączenia do sieci kanalizacji.
Różnice między oczyszczalnią biologiczną a biologiczno-chemiczną
Przydomowe oczyszczalnie ścieków są doskonałą alternatywą dla klasycznych szamb. Sprawdzą się głównie na parcelach, które nie posiadają podłączenia do miejskiej sieci kanalizacyjnej.
Czy oczyszczalnia biologiczna może współpracować ze studnią chłonną?
W każdym budynku mieszkalnym lub użytkowym, w którym korzysta się z wody, powstaje pewna ilość ścieków bytowych. Składają się na nie nieczystości pochodzące ze spłukiwania toalet, woda używana w celach higienicznych oraz do sprzątania, zmywania naczyń i prania.
Wielkość oczyszczalni a wymagania gospodarstwa domowego
Rodziny posiadają gospodarstwo domowe, które nie zostało podłączone do publicznej instalacji kanalizacyjnej (co jest częstym zjawiskiem na terenach o rozproszonej zabudowie), zwykle decydują się na inwestycję w przydomową oczyszczalnię ścieków. Takie rozwiązanie jest nie tylko tańsze od poprowadzenia zbiorczej sieci kanalizacyjnej, ale również opłacalne (inwestycja zwraca się po kilku latach) i przyjazne dla środowiska.
Rodzaje preparatów stosowanych w oczyszczalniach ścieków
Każda oczyszczalnia ścieków wymaga zastosowania odpowiednich preparatów, które wpływają na poprawę warunków sanitarnych i środowiskowych. Ich celem jest upłynnianie materii organicznej i usuwanie przykrego odoru. Oprócz tego pomagają udrożnić rury kanalizacyjne, systemy drenażowe i osadniki, poprawiając tym samym sprawność działania oczyszczalni.
Jak zintegrować przepompownię z oczyszczalnią ścieków?
Przydomowa oczyszczalnia ścieków to rozwiązanie, po które sięga coraz więcej osób. Nie ma się co dziwić, ponieważ jest to wybór ekologiczny, skuteczny i pozwalający na spore oszczędności. Przy tym nie wymaga skomplikowanych prac konserwacyjnych, a i wybór samych oczyszczalni jest naprawdę spory.