Przepompownia ścieków – kiedy jej zastosowanie jest niezbędne?

 
Przydomowe oczyszczalnie ścieków to rozwiązanie, które cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Nic dziwnego – koszt inwestycji zwraca się po 2 latach, a ich eksploatacja jest mniej wymagająca. Jednak budowa takiej oczyszczalni wymaga spełnienia określonych warunków – jednym z nich jest możliwość instalacji oczyszczalni poniżej poziomu domu. Dzięki grawitacji ścieki transportowane są z domu do oczyszczalni. Co zrobić, jeśli dom znajduje się poniżej poziomu, na jakiej chcemy zbudować oczyszczalnię? Wówczas swoje zastosowanie ma Przepompownia ścieków. Przepompownia ścieków – transport ścieków bez siły grawitacji.
 
Budując oczyszczalnię na nierównym gruncie, należy zintegrować ją z przepompownią ścieków. Instalacja ta zbiera nieczystości w domu, a następnie za pomocą rur i pomp, transportuje je do przydomowej oczyszczalni. Przepompownia ścieków sprawdzi się również, gdy oczyszczalnia usytuowana jest w znacznej odległości od domu.
 
Jeśli nie wiesz, czy konieczne będzie zintegrowanie oczyszczalni z przepompownią ścieków w Twoim domu, budowę całej instalacji powierz profesjonalistom. Firmy specjalizujące się w montażu oczyszczalni wykonują dokładne badania gruntu, dokonują także pogłębionej analizy, na podstawie których doradzają klientom najlepsze rozwiązania dla ich gospodarstwa domowego.
 
Dlatego jesteśmy my 💪
Skontaktuj się z nami.
531 731 112
Jesteśmy dla Was i odpowiemy na każde nurtujące Was pytanie. Zapraszamy!