Drenaż rozsączający.

Oczyszczalnie z drenażem rozsączającym to najtańszy rodzaj przydomowej oczyszczalni ścieków. To rozwiązanie ma swoje zalety, ale i swoje ograniczenia – nie każdy spełnia warunki, by móc wybudować oczyszczalnię drenażową. Poznaj zalety i wady oczyszczalni z drenażem rozsączającym.

 Zalety oczyszczalni drenażowych – jak działa drenaż rozsączający?

W oczyszczalniach z drenażem rozsączającym dochodzi do beztlenowego oraz tlenowego oczyszczania ścieków. Beztlenowy proces odbywa się w samej oczyszczalni – oddzielane są tam elementy stałe, tłuszcze, związki mineralne i produkty fermentacji, które zbierają się w zbiorniku i które raz na kilka miesięcy należy wybrać. Wstępnie oczyszczona ciecz transportowana jest następnie do drenażu rozsączającego, który składa z systemu rur z perforacjami. Dzięki nim ciecz ta rozprowadzana jest w odpowiednio sposób po glebie, gdzie dochodzi do tlenowego oczyszczania.
Oczyszczalnie z drenażem rozsączającym są najtańsze w budowie i to jest ich główny atut. Przy odpowiednich warunkach dobrze spełniają swoją rolę. Niestety ze względu na pewne ograniczenia nie jest to rozwiązanie, na które mogą pozwolić sobie wszyscy mieszkańcy terenów niepodłączonych do kanalizacji.

 Drenaż rozsączający – ograniczenia związane z budową oczyszczalni drenażowych

Aby drenaż rozsączający funkcjonował bez zarzutów, musi być wybudowany na działce o odpowiedniej wielkości. Ponadto gleba, w której umieszczony zostaje drenaż, musi cechować się bardzo dobrą przepuszczalnością. Również poziom wód gruntowychRównież poziom wód gruntowych musi być nisko usytuowany – między drenażem a lustrem wód głębinowych musi być co najmniej 1,5 m warstwy gleby. Należy również pamiętać, że oczyszczalni drenażowych nie można budować w aglomeracjach.
Zanim zdecydujemy się na zakup i samodzielny montaż przydomowej oczyszczalni, warto naszą decyzję skonsultować ze specjalistami, którzy doradzą najlepszy rodzaj, a także pojemność zbiornika. Dzięki temu inwestycja spełni nasze oczekiwania i wpisze się w nasze potrzeby.
Jesteśmy dla Was.
Zapraszamy na www.bioeden.eu
531 731 112