Przydomowa biologiczna oczyszczalnia ścieków – wady i zalety

Na montaż takiego systemu decyduje się coraz więcej osób, lecz poza licznymi zaletami należy zwrócić uwagę na to, że ma on również pewne wady, ograniczenia.

 
Jakie są zalety biologicznej oczyszczalni ścieków?
Z pewnością jest to w 100%  Ekologia – zbiorniki, w których odbywa się cały proces oczyszczania, są całkowicie szczelne i możesz mieć pewność, że nieczystości nie przedostaną się do gleby, a przy tym nie wpłyną na żyjące w niej organizmy.
 
Kolejną istotną zaletą jest łatwa i tania obsługa – wybieranie pozostałości z osadnika wykonuje się wozem asenizacyjnym średnio 1-2 razy w roku.
Państwo jako użytkownicy musicie jedynie pamiętać o wezwaniu ich, a 2 razy w miesiącu o wrzuceniu do sedesu preparatu bakteryjnego w postaci proszku lub tabletki, których koszt wyniesie kilkadziesiąt złotych na rok.
 
Jedyną wadąbiologicznej oczyszczalni ścieków jest jej cena. Zakupu
wraz z montażem – oczyszczalni biologicznej to niemały wydatek jednak bardzo  szybko się zwraca, jednak jednorazowo trzeba się liczyć z obciążeniem portfela. Ostateczne koszty zależą oczywiście od wybranego systemu oraz warunków, w których będzie instalowany.Wymagania co do ilości miejsca i odległości – decyzja o montażu przydomowej oczyszczalni powinna zapaść najlepiej na etapie projektu budowlanego. Działka i gleba powinny spełniać pewne warunki. System może być usytuowany w odpowiedniej odległości od domu, drogi, ujęcia wody pitnej.
Jeżeli na Twoim terenie istnieje możliwość zamontowania przydomowej oczyszczalni, zależy Ci na środowisku oraz przyszłych oszczędnościach, skontaktuj się z firmą Bio Eden, by wybrać oczyszczalnię skrojoną na Twoje indywidualne potrzeby.
 
Zapraszamy do kontaktu
 531 731 112
Zapraszamy na naszą stronę
 
Jesteśmy dla Was i służymy naszą wiedzą i wieloletnim doświadczeniem ☺️
BIOEDEN