Szambo ekologiczne czy tradycyjne?

Jeżeli budujesz nowy dom i nie masz możliwości, by podłączyć go do gminnej sieci kanalizacyjnej, stajesz przed decyzją o sposobie pozbywania się ścieków. Jedną z opcji jest klasyczne szambo, stosowane od bardzo dawna, inną przydomowa oczyszczalnia, szambo ekologiczne. Na czym polegają różnice i na co warto się zdecydować
Szambo tradycyjne a szambo ekologiczne

Klasyczne szambo to system betonowych kręgów, połączonych ze sobą uszczelniającym klejem lub pianką. Niestety po latach użytkowania bardzo często ów materiał wypełniający traci swoje właściwości, a zanieczyszczenia ze ścieków przedostają się do gleby.

Choć zakup i montaż betonowego szamba jest stosunkowo niedrogi, należy liczyć się z wysokimi kosztami eksploatacji. Wywóz nieczystości to kilkaset złotych miesięcznie, w zależności od regionu Polski. Wóz asenizacyjny powinien przyjeżdżać 1-2 razy w miesiącu.

Sprzyjające środowisku szambo ekologiczne zapewnia maksymalną szczelność, a cały proces oczyszczalnia odbywa się w zamkniętym zbiorniku pod ziemią. Opróżnianie oraz wybieranie pozostałości ze zbiornika ma miejsce 1-2 razy w roku, co daje duże oszczędności. Zakłada się, że poczyniona przy zakupie szamba ekologicznego inwestycja zwraca się ciągu 2 lat. Szambo ekologiczne cena z montażem uzależniona jest ostatecznie od kilku czynników. Duże znaczenie poza rodzajem zbiornika, jego wielkością, ma również charakter gruntu, od którego zależy sposób montażu i zastosowanych rozwiązań.

Zapraszamy do kontaktu
531 731 112
Jesteśmy dla Was
www.bioeden.eu