Jakie są koszty przydomowej oczyszczalni ścieków?

W sytuacji kiedy  nie mamy  możliwości podłączenia się  do gminnej kanalizacji i pozostaje nam wybrać między montażem szamba, a przydomowej oczyszczalni ścieków,od razu nasuwa się pytanie o różnicę w cenie. Jeżeli budujesz dom na własny użytek, z pewnością jednak interesuje Cię nie tylko koszt zakupu i montażu takich instalacji, ale również ile będzie Cię kosztować ich użytkowanie. Różnice w obu przypadkach są spore, lecz kalkulacja jasna.
 
Jaka jest cena przydomowej oczyszczalni?
 
Cena zależy od rodzaju wybranego systemu, wielkości zbiornika, ale także warunków gruntowych, poziomu wód na danym terenie. Z reguły jest to kwota na poziomie kilku do kilkunasty tysięcy złotych. To więcej niż  tradycyjne szambo i to powstrzymuje inwestorów.  Warto jednak wziąć tu pod uwagę wspomniane koszty eksploatacyjne. Szambo musi być wybierane przez wóz asenizacyjny 1-2 razy w miesiącu, co wiąże się z wydatkiem kilkuset złotych. Przydomowa oczyszczalnia ścieków jest znacznie łatwiejsza w obsłudze, a co za tym idzie, tańsza. Wybranie osadu ze zbiornika powinno się odbywać co około 9 miesięcy. W tym czasie trzeba tylko zaopatrzyć się w preparat bakteryjny, który co 2 tygodnie trzeba wrzucić do sedesu i kosztuje kilkadziesiąt złotych na rok.
Zakup przydomowej oczyszczalni ścieków jest inwestycją, która bardzo szybko się zwraca.
 
Oszczędzamy tym samym nasz bezcenny czas i zapewnia spokój oraz pewność, że Twoje ścieki nie wywierają niekorzystnego wpływu na środowisko.
 
W Bioedenie czekamy na Was. Chętnie odpowiemy na wszelkie nurtujące Państwa pytania.
Jesteśmy dla Was
Zapraszamy serdecznie
53173112