Przydomowe oczyszczalnie ścieków – Obalamy mity

Coraz popularniejsze są Przydomowe Oczyszczalnie sciekow w związku z czym coraz  więcej wokół nich i wokół ich instalacji  krąży mitów. Wiele z nich ma kluczowy wpływ na naszą decyzję o ich zakupie. Ile z nich jednak ma jakiekolwiek zakorzenienie w faktach? Przyjrzyjmy się im.

 
Mit I
Przydomowe oczyszczalnie ścieków wcale nie są ekologiczne.
 
Otóż Przydomowe oczyszczalnie ścieków stosują wiele rozwiązań, aby jak najmniej szkodzić naturze wokół nich. Projektowane są głównie  z myślą o środowisku oraz swojej własnej ekonomiczności, przez co łączą w sobie wszystko, co najlepsze. Oferują wysoką wydajność niskim kosztem — zarówno naszym, jak i środowiska.
 
Mit II
Użytkowanie Przydomowej  oczyszczalni ścieków jest czasochłonne i wymaga dużego nakładu pracy.
 
Otóż prawda jest taka, że użytkowanie Przydomowej oczyszczalni ścieków nie wymaga od nas pracy ciągłej, a jedynie regularnej — chociaż i tak odbywa się ona w dość długich odstępach czasowych. Jedyne, o co musimy dbać bezwzględnie to  wrzucanie co dwa tygodnie do muszli sedesu specjalnego preparatu.
 
Wszystkie inne działania trzeba podejmować jedynie co jakiś czas, takie jak na przykład dokładne czyszczenie zbiornika (które powinno odbywać się co kilka miesięcy) lub opróżnianie i wywożenie nieczystości w nim zawartych (nie rzadziej niż co kilka miesięcy, jednak dokładne terminy należy bazować na wielkości zbiornika).
 
Mit III
Z Przydomowej oczyszczalni ścieków wydostają się nieprzyjemne zapachy.
 
Natomiast prawdą jest i faktem ,że ryzyko wydostania się nieprzyjemnych zapachów z naszej oczyszczalni pojawia się dopiero w przypadku jej niepoprawnego użytkowania lub źle przeprowadzonej instalacji. Odór jest więc nie skutkiem ubocznym samego działania oczyszczalni, ale znakiem, że w trakcie budowy lub użytkowania coś poszło nie tak i należy zidentyfikować problem, aby nie okazał się on być gorszy w skutkach niż sam tylko zapach.
 

Oczywiście mitomanów jest coraz więcej więc jeśli chcemy posłuchać rzetelnej informacji należy skontaktować się z nami. Jeśli jednak wolimy posłuchać bajek to odradzamy kontakt z nami  u nas tylko rzetelna i fachowe doradztwo.

 
Zapraszamy do kontaktu
Jesteśmy dla Was 😁
531 731 112