Na jakie rozwiązanie zdecydować  się inwestując w Przydomową Oczyszczalnię ścieków?  Drenaż czy studnia chłonna?

Jeżeli warunki zagospodarowania przestrzennego pozwalają na budowę Przydomowej Oczyszczalni ścieków decyzja  z reguły nie pozostawia wątpliwości ponieważ Przydomowe  Oczyszczalnie ścieków są pełne zalet, które trudno przecenić.
Gdy już jesteśmy zdecydowani i postanowiliśmy,że budujemy Przydomową Oczyszczalnię Ścieków to pojawia się pytanie: drenaż czy studnia chłonna?
Zatem przyjrzyjmy się obu rozwiązaniom.
Przydomowa Oczyszczalnia ścieków z drenażem rozsączającym.
To uniwersalny system, który sprawdzi się przy dobrych warunkach gruntowych czyli piaskach.
Drenaż znajduje się poza zbiornikiem głównym i to w nim odbywa się ostatni proces oczyszczania ścieków z udziałem bakterii tlenowych.
Wypływa z niego woda kategorii  II jest zdatna do użytku przy podlewaniu roślin, można ją bezpiecznie odprowadzać do gruntu.
Przydomowa Oczyszczalnia ścieków ze studnią chłonną.
Studnia chłonna to zbiornik wykonany z polietylenu nieposiadający dna. Zbiera ona wodę pościekową pozyskaną z Przydpmowej Oczyszczalni ścieków, a następnie odprowadza bezpiecznie do gruntu. Jej dużą zaletą jest fakt, że nie zajmuje wiele miejsca na działce i idealnie sprawdzi się dla posiadaczy małych posesji. Warunkiem jej zamontowania jest jednak duża przepuszczalność gruntu na danym terenie oraz niski poziom wód gruntowych.
Studnia chłonna musi się bowiem znaleźć minimum 1-1,5 m nad ich poziomem.
Przed podjęciem decyzji: drenaż czy studnia chlonna warto zlecić przeprowadzenie badania gruntu na terenie inwestycyjnym
Na wszystkie nurtujące  pytania jaki system będzie najlepszym dla Państwa rozwiązaniem  odpowiemy wyczerpującą i pomożemy dokonać  najlepszego   wyboru.
Zachęcamy do skorzystania z bezpłatnej wizji lokalnej na miejscu inwestycji.
Nasi specjaliści Bioeden czekają na Państwa.
Zapraszamy do kontaktu www.bioeden.eu